Baza wiedzy

Leczenie zaćmy za granicą w okresie epidemii COVID 19

Leczenie zaćmy za granicą w okresie epidemii COVID 19

W związku z coraz częściej pojawiającymi się z Państwa strony pytaniami przygotowaliśmy odpowiedzi na kilka najbardziej nurtujących tematów dotyczących leczenia zaćmy za granicą w trakcie podwyższonego ryzyka epidemiologicznego związanego z koronawirusem COVID 19.

Czas oczekiwania na zabieg

W związku z ogromnym obciążeniem publicznych placówek medycznych ilość operacji zaćmy w Polsce znacząco zmalała, co spowodowało znaczący wzrost kolejki pacjentów oczekujących na zabieg. Co najmniej przez najbliższe pół roku należy w związku z tym spodziewać się dużych problemów z umówieniem zarówno wizyty specjalistycznej, kwalifikacyjnej jak i samego zabiegu.

W związku z obecnymi ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, w tym w szczególności przekraczania granicy nasze zabieg zostały czasowo wstrzymane. Jesteśmy jednocześnie gotowi na szybkie wznowienie zabiegów z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Już teraz jest możliwość wpisania się na kolejkę pacjentów oczekujących na zabieg, którym w pierwszej kolejności przeprowadzimy zabieg. Spodziewamy się, że wrócimy ponownie do regularnych operacji w czerwcu 2020.

Przekroczenie granicy

Już w tym momencie ze strony Czeskiej nie ma przeszkód do przekraczania granicy. Ograniczenia ze strony Polskiej powinny zostać zniesione w przeciągu maksymalnie trzech tygodni.

Zabieg i pobyt w klinice

Nasza klinika jako nowoczesna i wysoce wyspecjalizowana placówka medyczna spełnia najwyższe standardy medyczne. Zapewnia to pacjentom wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Celem dodatkowej ochrony wprowadziliśmy szereg zabezpieczeń i procedur, które minimalizują ryzyko zakażenia. W najbliższym czasie będziemy mogli przedstawić więcej szczegółów.

Transport do kliniki 

Jesteśmy w trakcie przygotowania naszych busów do bezpiecznego transportu pacjentów przy uwzględnieniu wszystkich ograniczeń oraz procedur bezpieczeństwa. Szczegółowa lista zmian będzie niedługo dostępna na naszej infolinii. Na pewno będziemy organizowali wyjazdy w mniejszych grupach co przełoży się na większy komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjentów.

Zadzwoń i zapisz się na operację zaćmy już teraz