Baza wiedzy

Ważne informacje dotyczące korona wirusa COVID 19

Ważne informacje dotyczące korona wirusa COVID 19

Szanowni Państwo,

W związku z działaniami dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się korona wirusa COVID 19 pragniemy poinformować iż:

  • Stan zdrowia pacjentów jest na bieżąco monitorowany przez nasz personel. Jeśli na dzień przed planowanym terminem zabiegu pacjent odczuwa jakiekolwiek pogorszenie stanu zdrowia lub nastroju termin zabiegu jest odkładany. Reasumując, do kliniki nie docierają pacjenci z oznakami pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Dotyczy to zarówno pacjentów podróżujących organizowanym przez nas transportem jak i dojeżdżającym we własnym zakresie.
  • Sam obiekt kliniki, niezależnie od warunków zewnętrznych, jest zawsze objęty nadzorem epidemiologicznym i ustawowo zobligowany do stosowania podwyższonych norm aseptyczności. W codziennej praktyce, stosujemy środki i urządzenia wykluczające możliwość pojawienia się zagrożenia epidemiologicznego na terenie obiektu.

Ważnym podkreślenia jest fakt że nasza klinika jest wyłącznie wąsko specjalistyczną kliniką okulistyczną i w odróżnieniu od wielu innych obiektów służby zdrowia, nie pojawiają się u nas pacjenci obciążeni innymi chorobami. Nasze procedury wykonywane są w trybie jednodniowym, co niezaprzeczalnie bardzo zmniejsza ryzyko zakażenia.

W ramach działań profilaktycznych, do odwołania wprowadzamy następujące zalecenia i obostrzenia w procedurach około zabiegowych:

  • Pacjenci którzy przybędą do kliniki w dniu zabiegu, będą zobowiązani do nie opuszczania jej terenu aż do momentu zakończenia procedury zabiegowej.
  • Ograniczamy możliwość przebywania na terenie kliniki osób towarzyszących, jedynie do opiekunów w przypadku pacjentów niesamodzielnych ruchowo, za zgodą personelu.
  • Poza dniami zabiegowymi, obiekt kliniki będzie zamknięty dla osób postronnych.
  • W klinice są operowanie jedynie Polscy pacjenci, których dotyczą powyższe reguły

Podsumowując, jako Zarząd kliniki uważnie przyglądamy się rozwojowi sytuacji epidemiologicznej i będziemy podejmować stosowne do zagrożenia decyzje.

Wprowadzone na dzień dzisiejszy środki zapobiegawcze, są w naszym przekonaniu wystarczające dla zachowania rozsądnego dla Państwa i naszego bezpieczeństwa poziomu zabezpieczenia przed ryzykiem zakażenia wirusem COVID 19.

Z wyrazami szacunku,

Dr hab. n. med. Michał S. Nowak

Zespół Europejskiej Grupy Medycznej

 

Zadzwoń i zapisz się na operację zaćmy już teraz