Baza wiedzy

Dlaczego warto pojechać do Czech na operację zaćmy?

Dlaczego warto pojechać do Czech na operację zaćmy?

W nowym roku po raz kolejny pojawiają się informacje dotyczące dodatkowych środków przeznaczonych przez NFZ na leczenie zaćmy w Polsce. Wiele osób może zastanawiać się, czy nie warto może poczekać dodatkowych kilku miesięcy na zabieg w Polsce. Jest jednak kilka znaczących zalet leczenia za granicą, o których należy pamiętać.

Pełen wybór soczewek – nie tylko kolejki

O ile jeszcze 2 lata temu decydującym argumentem dla pacjentów decydujących się na leczenie zaćmy za granicą był krótki czas oczekiwania, to aktualnie jest to możliwość wybrania dopasowanej do potrzeb pacjenta soczewki z kategorii premium. W tej chwili aż 86% pacjentów leczących się za granicą wybiera soczewki z dodatkowymi funkcjami takimi jak filtry chroniące oczy lub soczewki spełniające określone wymagania pacjenta – np. soczewki wieloogniskowe. Wynika to z faktu, że nowoczesne soczewki ponadstandardowe mają znacznie lepsze parametry widzenia od soczewek jednoogniskowych sferycznych.

Niestety robiąc operację zaćmy w Polsce na NFZ nie ma możliwości wyboru soczewki i wybrania lepszego rozwiązania. Jeżeli więc pacjent chciałby korzystać z soczewki premium musi on zdecydować się na zabieg pełnopłatny który zazwyczaj będzie kosztował nie mniej niż 3000-4000 zł. Operacja zaćmy w Czechach, dzięki zasadom refundacji, możliwa jest do wykonania już za kwotę kilkuset złotych.

Najwyższe standardy obsługi bez tracenia czasu

Zabiegi z naszą firmą pozwalają naszym pacjentom oszczędzić dużo czasu. Wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę jak wygląda organizowanie sobie jakiegokolwiek leczenia na NFZ – jak trudno jest chociażby dodzwonić się do rejestracji, ile dokumentów trzeba załatwić, czy ilu lekarzy wcześniej odwiedzić aby uzyskać skierowanie. U nas wszystkie te procedury są znacząco prostsze. Po prostu szanujemy czas pacjentów i staramy się aby mogli przystąpić do niezbędnego leczenia bez zbędnej zwłoki. Co ważne jesteśmy dostępni dla naszych pacjentów przez cały proces leczenia  zaćmy i po jego zakończeniu.

Krótki termin

Decydująca się na zabieg u nas nie trzeba czekać w kolejce. Organizujemy operację zaćmy nawet w niecałe 2 tygodnie. Jedyne co pacjent musi zrobić przed wyjazdem to skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym lub pierwszego kontaktu. Nie ma konieczności oczekiwania na wizytę u okulisty. Kwalifikację do zabiegu przeprowadzamy tego samego dnia co operację zaćmy. Co więcej po zabiegu pacjent otrzymuje pełen kompletów leków dzięki czemu nie musi ponosić dodatkowych kosztów.

Nowoczesna klinika

Wszystkie zabieg zaćmy wykonujemy w nowoczesnej i komfortowej klinice okulistycznej. Co ważne nasza klinika specjalizuje się jedynie w zabiegach usunięcia zaćmy dzięki czemu nie ma żadnego ryzyka zakażenia szpitalnego. Każdy z naszych pacjentów może liczyć na profesjonalną i życzliwą opiekę oraz pełną informację dotyczącą całego procesu leczenia. W trakcie pobytu w klinice zapewniamy zimne i gorące napoje oraz przekąski. Po zabiegu nasi pacjenci mają możliwość odpoczynku w niezwykle wygodnych fotelach z funkcjami masażu.

Dojazd na zabieg

Organizujemy dojazd do kliniki z większości dużych miast w Polsce. W większości wypadków są to wyjazdy jednodniowe gdzie pacjent wraca do domu tego samego dnia po zabiegu usunięcia zaćmy. Nasi pacjenci podróżują w kameralnych grupach nowoczesnymi busami pod opieką doświadczonych kierowców.

 

Przeczytaj więcej na temat zaćmy:

Leczenie zaćmy
Jak zmieniało się leczenie zaćmy
Jak powstaje zaćma
Czynniki ryzyka i powstawanie zaćmy
Na czym polega operacyjne leczenie zaćmy
Dlaczego warto pojechać do Czech na operację zaćmy
Operacja zaćmy w Czechach
Operacja zaćmy
Diagnozowanie zaćmy
Objawy zaćmy
Widzenie po operacji zaćmy
Leczenie zaćmy ziołami
Jak się przygotować do operacji zaćmy
Laserowe usuwanie zaćmy
Jak widzi człowiek z zaćmą
Zaćma a jaskra

Zadzwoń i zapisz się na operację zaćmy już teraz