O nas

Diagnostyka i operacja zaćmy

Chirurgiczne usunięcie zaćmy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych na świecie. Trwa on ok. 20 minut i jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta, który opuszcza klinikę już kilka godzin po operacji. 

Sam zabieg jest precyzyjną techniką i wymaga miejscowego, bezbolesnego znieczulenia. Chirurg okulista wykonuje niewielkie nacięcie i wprowadza do oka małe narzędzie chirurgiczne o rozmiarach pióra. Następnie za pomocą ultradźwięków delikatnie rozdziela zmętniałą soczewkę na mniejsze fragmenty. Kolejno usuwa je z oka, a na jej miejsce umieszcza sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową. 

Przed zabiegiem masz możliwość wyboru soczewki, a nasi lekarze pomogą Ci dopasować najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. Nasza rola nie kończy się wraz z wykonaniem operacji, a w momencie pełnego wyleczenia. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje po zabiegu komplet darmowych leków, a także zaproszenie na bezpłatną wizytę kontrolną w terminie od 14 do 28 dni po zabiegu.

Nowoczesny sprzęt

Operacja zaćmy wykonywany jest z wykorzystaniem najlepszego na rynku fakoemulsyfikatora Alcon Infiniti oraz mikroskopu operacyjnego Carl Zeiss.

Dobór soczewki i jej parametrów jest wykonywany na podstawie kwalifikacji za pomocą najlepszego dostępnego biometru – modelu Carl Zeiss IOL Master 700.

Do tego dysponujemy pełną diagnostyką okulistyczną a nasz gabinet wyposażony jest w całości w najnowocześniejszy sprzęt:

  • lampa szczelinowa CSO SL-9800 3F LED DIGITAL typ Zeiss
  • autorefraktometr NIDEK ARK-1e
  • biometr optyczny Carl Zeiss IOL Master 700
  • USG okulistyczne A &B – OCT wraz z angio oraz modułem topografii Revo FC
  • tonometr bezkontaktowy Huvitz
  • mikroskop spekularny Rexxam
  • wyświetlacz optotypów

Aby dowiedzieć się więcej

albo